چهارپایه لازم برای مطالعه کردن:

در این مقاله بررسی می کنیم که چرا مطالعه نمی کنیم (با مثال یک چهارپایه نوشته شده است تا بهتر درک کنیم و د ر ذهن همه بماند)

اولین پایه:

نداشتن انگیزه یا نداشتن هدف برای مطالعه کردن است.

برای بدست آوردن انگیزه باید هدف و مقصد خود را از زندگی کردن پیدا کنید و تا زمانی که این شرایط را درک نکنید و مسیر زندگی و هدف روشن نباشد این مطالعه کردن یا اولین پایه برای مطالعه کردن هیچ معنی ندارد.

دومین پایه:

شاید بعضی افراد اولین پایه را داشته باشند ولی برای دومین پایه به مشکل برسند و این بخاطر پیدا نکردن کتابهای مناسب مشکل فرد یا جوابگو نبودن کتابهایی که در دسترس هستند.

برای داشتن مطالعه هدفمند، استفاده از کتابهایی که به شما کمک می کنند خیلی حایز اهمیت است و برای رفع این مشکل باید از مرجع های مناسب یا کتابخانه های شهر استفاده کنید یا از سایت های کتاب فروش یا از افرادی که تجربه کافی دارند.

برای راهنمایی بیشتر به سایت کتابخانه ملی ایران مراجعه کنید.

 

سومین پایه:

انگیزه کافی را بدست آوردید و از کتاب های مناسب استفاده می کنید اما در سومین پایه به مشکل می رسید.

این مشکل خیلی اساسی و از بزرگترین مانع های ما انسان ها است یعنی علم نکردن و بی خیال شدن نسبت به اقدام کردن.

بسیار از افرادی به مرحله ی عمل کردن یا اجرا کردن دانسته هایشان می رسند ولی عمل نمی کنند و این بخار ترس از شکست یا ترس از موفقیت دیرهنگام می باشد و بهترین راه برای مبارزه با این عادت بد، فقط اقدام کردن است و باید انجام دهید تا نتیجه عمل را ببینید و بهتراز قبل عمل کنید.

 

چهارمین پایه:

انگیزه کافی، کتاب خوب و عملی کردن کارها را انجام می دهید اما در آخرین مرحله به بن بست می رسید و باید همه این کارها و هدف ها را رها کنید و این بخاطر وجود افراد و جو منفی که در اطراف شما وجود دارد.

از افراد منفی، جو منفی، محیط های نامناسب هرچه سریعتر دوری کنید و نگذارید این شرایط سایر پایه های شما را خراب کند و استفاده از چهارپایه موفقیت شما را منصرف کند.

این مقاله سرنوشت خودم بود که چندسال پیش این مشکلات را طی کردم و مطمینم اکثر مردم به این مشکلات دچار می شوند و امیدوارم با رعایت این نکات به آنچه می خواهند برسند.

 

مقاله را به صورت PDF دریافت کنید:

پیشنهاد ما برای مطالعه رایگان مقاله زیر:

10 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *