امتحانات:

خیلی از دوستان به من گفتند که چرا این مقاله را به اسم شکنجه امتحانات نوشتید؟

واقعا اگر به صورت واقع بینانه نگاه کنیم اکثر مشکلات و افت تحصیلی در زمان امتحانات بخاطر عدم آگاه دانش آموزان است و این راه باید درست شود.

چرا شکنجه امتحانات را باید تحمل کنیم:

چون از اولین روز مدرسه اصلاً به ما یاد ندادند که از امتحانات نترسیم و به عنوان یک آزمون ساده نگاه کنیم و بدون دغدغه فکری از امتحانات رد بشویم اما برعکس، امتحانات به عنوان یکی از سخت ترین آزمون های زندگی است و با کلی استرس و ناراحتی دوران امتحانات را باید سپری کنیم اما الان می خواهیم که با روش هایی ساده  این استرس ها را به حداقل برسانیم.

اگر حس می کنید باید مطالب را بیشتر به یاد داشته باشید و در زمان امتحانات بهتر بیاد بیاریم باید از این روش استفاده کنید :

هر فصل یا هر درسی که در محیط آموزشی یاد گرفتید باید همان روز خلاصه همان فصل یا درس را روی یک برگ کاغذ بنویسید و در آخرین برگ فصل یا درس قرار دهید تا در زمان امتحانات راحت یادآوری کنید. این روش اول کمی ساده و بی اثر است ولی در زمان بازخوانی تاثیر چنین روشی را بهتر حس می کنید.

مطالب مهم را می خوانید ولی زیاد در حافظه نمی ماند :

در هر فصل یا درسی حتماً مطالبی مهم قرار دارند که باید بیشتر به روی یادگیری آنها کار کنید تا در زمان امتحانات بتوانید استفاده کنید که با روش روشن کردن راحت در ذهن می ماند.

چطور؟

شما باید با یک ماژیک های لایت مطالبی که برای شما مهم و جدید هستند روشن کنید یعنی روی مطالب با ماژیک رنگی کنید. وقتی این کار را انجام می دهید به صورت غیرمستقیم در ذهن می ماند و با دو بار مطالعه کردن همان مطالب در ذهن حکاکی می شوند.

شب امتحان باید چکارکنید (( استرس دارم )) :

در جدید ترین تحقیقات نشان داده است که یک روز قبل از امتحان یا شب امتحان نباید هیچ مطالعاتی انجام شود تا برای روز امتحان مغز راحت کار یادآوری را انجام دهد و این روش باید تمرین شود تا نتیجه آن دیده شود و شب امتحان یا یک روز قبل از امتحان هیچ مطالعاتی انجام ندهید.

احساس می کنم همه جوابها را بلدم ولی از ذهنم پریدن،تمرکز ندارم:

بدون هیچ وقت تلف کردن باید سوالاتی که قادر به پاسخ گویی نیستید رد کنید تا در سوالات بعدی شاید جرقه به فکر شما برسد و راحت پاسخ سوال قبلی رو بیاد بیاورید. این روش به مغز کمک می کند که مطالبی که می خواستید بیاد بیاورید را دوباره در دسترس یادآوری قرار دهد.

باید تمرکز داشته باشید تا بتوانید بهترین ها را در زمان امتحانات پاسخ دهید.

برای تمرکز داشتن باید تمرینات تمرکز را به مدت زیاد انجام دهید تا در عادت های شخصی شما جا باز کند.

 

مقاله را به صورت PDF دانلود کنید:

پیشنهاد ما برای مطالعه رایگان مقاله زیر:

7 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *