رفتار نامناسب با بچه ها

خیلی وقت ها می بینیم که پدر و مادرها برای انجام کاری به اجبار بچه را وادار می کنند که کار مورد نظر آنها را انجام بدهند که هم بخاطر دوست داشتن بیش از حد فرزندشان است و هم احساس می کنند که فرزندشان بزرگ شده است و باید مسئولیت پذیر شوند.

اگه از این نوع تربیت ها استفاده می کنید، لطفا دیگه تکرار نکنید.

 

اگر کسی را می بینید اینطوری با فرزندشان رفتار می کنند لطفاً این مقاله را برای آنها هدیه بفرستید و برای بهتر شدن زندگی همه گامی مهم بردارید.

خیلی شنیدیم که می گویند که اگر فرزندتان را دوست دارید لطفاٌ تکرار نکنید یا اگر به آینده فرزندانتان اهمیت می دهید و …

اگر اگر اگر… فایده ندارد و باید همه اقدام کنند تا این مشکل به ظاهر کوچک هر چه زودتر رفع شود.

 

این داستان را بخوانید :

پدر: سلام دوست من خوبی ؟

دوست : سلام ممنونم شما خوبید ؟

پدر : فرزندم بگو سلام…به عمو ی بوس بده دیگه… برو جلو بگو سلام  و ادامه داستان …

این روند سلام و تربیت فرزند را همه دیدیم و شاید خود ما الان هم از این روش زوری استفاده می کنیم اما لطفا بیخیال شوید.

عدم تصمیم گیری :

خانواده هایی که چنین رفتارهایی انجام می دهند و بچه های خودشان را به زور در جمع یا محیطی جدید مجبور به انجام کار می کنند باعث ایجاد عدم اعتماد به نفس در فرزندان می شوند و قدرت تصمیم گیری فرزند را به شدت پایین می آورند. در شرایط مشابه باید حق انتخاب را به فرزندتان واگذار کنید تا خودش هرجور دوست دارد انجام دهد.

والدین گرامی شما واقعاً وقتی وارد محیطی ناآشنا می شوید چطور رفتار می کنید؟

پس با این کار به ظاهر کوچک باعث آسیب به فرزندانمان نشویم و بگذارید خودشان تصمیم بگیرند.

 

گوشه گیری :

بعضی از افراد می گویند که وقتی به جایی یا مهمونی می رویم فرزندمان اصلاٌ چیزی نمی گوید و بیشتر گوشه گیری می کند.

در شرایط های که قبلاٌ اشاره کردیم شما فرزندتان را زیر رگبار اجبار قرار می دهید و از ترس تکرار چنین موقیعت های قبلی از حضور در جمع ها و مهمونی ها خودداری می کنند و کاملاٌ حق دارند چون می ترسند دوباره در آن شرایط قرار بگیرند.

ترس از حضور در جمع :

فرزندانی که در شرایط اجبار قرار می گیرند و تحت فشار هستند بشدت از حضور در جمع افراد فامیل ترس دارند چون دوباره تحت فشار و استرس قرار می گیرند و احساس بدی پیدا می کنند و تا جایی که بتوانند از حضور در این جمع ها اجتناب می کند.

تکالیف مدرسه :

در زمان انجام تکالیف و کارهایی که باید خود فرزند شما در جمع انجام دهد بسیار سخت می شود چون دوباره فکر می کند که قرار است والدین مورد حمله کلمات و واکنشها قرار دهند بخاطر همین حس، کلاً علاقه و تمرکز از روی کارها و تکالیف برداشته می شود و فرزند فقط در فکر فرار می باشد.

بیرون :

با خانواده بیرون هستید و می خواهید که روز و ساعاتی خوبی را سپری کنید ولی با یک رفیق یا آشنایی برخورد می کنید و به سلام و احوال پرسی مشغول می شوید که بچه شما یا دور می شود یا پشت والدین خودش را مخفی می کند تا دوباره به سلام نکردن او حساسیت نشان ندهند.

یا زمانی که برای خرید در یک فروشگاه وارد می شوید و بعد از سلام و علیک و … فرزند شما دوباره یک سوال از خودش می پرسد که باید سلام کنم یا بی خیال بشوم؟

 

چندین مثال زدیم و الان باید چکار کنیم :

اولین روش و بهترین روش برای همه مردم و عزیزانی که این مقاله را مطالعه می کنند :

فرزند را به حال خودشان بگذارید و با فشار و اجبار از آنها نخواهید سلام کنند و دست بدهند و کارهایی که بیشتر ما می بینیم و بدون هیچ زحمتی خاص کلاً نادیده گرفته می شوند، پس بیایید زمانی که کسی از فامیل نزدیک ما این کار را انجام داد به او تذکر بدهیم و از عواقب بد این کار آنها را مطلع سازیم تا در آینده این روش کلاً کم شوند و این استرس ها برای فرزندان به پایین ترین سطح خود برسد.

دومین روش :

ارسال و پخش این مقاله است و چون کلاً رایگان قرار گرفته است و با پخش این مقاله نشان می دهید شما برای بهتر شدن وضع زندگی مردم اهمیت قایل هستید و به شان و منزلت شما اعتباری دو چندان می بخشد.

سومین روش :

از فرزندان بپرسید که از چه روش و رفتار ما اذیت می شوند و باعث ایجاد دلهره و نگرانی می شود تا با اصلاح روش رفتاری خودمان هم محیطی راحت و صمیمی ایجاد کنیم و هم به فرزندان نشان دهید که به تک تک احساسات و نظرهای آنها احترام قایل هستید.

مطمینم که با انجام این روش ها و اصلاح این کارهایی که با زور و اجبار انجام می شود به بهتر شدن زندگی خودمان و اطرافیان کمکی بزرگ را انجام می دهیم و برای بهتر شدن وضع زندگی مردم و دوستانی که این مقاله را مطالعه می کنند کاملاٌ رایگان قرار داده ایم.

به هر نظر و حرفی که از فرزندان شنیده می شود توج خاصی داشته باشید.

 

امیدواریم در آینده فرزندانی با دید سالم نسبت به زندگی کردن، تحویل این جامعه و کشور بدهیم و در سخن پایانی بگذارید بچه ها با دل خودشان، خوش باشند.

 

مقاله را به صورت PDF دانلود کنید:

پیشنهاد ما برای مطالعه رایگان مقاله زیر:

13 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *